niedziela, 31 maj 2020 11:40

Apel papieża Franciszka o pomoc

W odpowiedzi na apel papieża Franciszka, Papieskie Dzieła Misyjne uruchamiają zbiórkę na specjalny fugrafika papież Franciszek by Zbirekndusz solidarnościowy z krajami misyjnymi dotkniętymi COVID-19. Zebrane środki trafią do papieża i zostaną rozdysponowane potrzebującym na całym świecie. Sam Franciszek przeznaczył na ten cel 750 tys. dolarów, ale potrzeby są ogromne.

Papież Franciszek zaprasza Cię do wsparcia tej akcji dowolną kwotą. Wpłacone środki trafią do niego i przez jego ręce do potrzebujących. Bez naszej pomocy wiele placówek będzie bezbronnych wobec wirus SARS-CoV-2.

wtorek, 25 luty 2020 12:10

Piąty list z Indii

Dom Serca im. św. Matki Teresy

Jarosław Gumienny INDIE

Luty 2020

List nr 5

 

Drodzy Przyjaciele, minęło 14 miesięcy naszego wspólnego posłannictwa.

Z niedowierzaniem i nostalgią spoglądam wstecz. Prawdziwie nadszedł czas podsumowania i powrotu (oczywiście to tylko przymiarki; zakładam, że prawdziwa ewaluacja nastąpi dopiero po nim). I choć trudno jest zamknąć ponad rok dość intensywnego życia misyjnego na kilku stronach maszynopisu, ten rozdział należy jakoś zamknąć. Zanim jednak to nastąpi, pozwólcie proszę, że podzielę się z Wami, już po raz ostatni w tej formie, ułamkiem tutejszej rzeczywistości i kolejną porcją newsów z orientu.

Zapraszam do lektury.

 

 

 

Plik PDf do pobrania TUTAJ

 

Papież Franciszek zdecydował, że październik 2019 roku będzie Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym Okazją do tego jest 100. rocznica opublikowania Listu Apostolskiego Maximum illud papieża Benedykta XV. W archidiecezji gnieźnieńskiej już włączono się w przygotowania do obchodów, które przebiegać będą pod hasłem „Ochrzczeni i posłani”.
wtorek, 09 kwiecień 2019 12:26

Wizyta dr Michelle Robinson w diecezji

 

W dniach 16 – 29 marca 2019 roku odwiedziła Archidiecezję Gnieźnieńską dr Michelle Robinson z Jamajki (gdzie pracuje ks. Marian Zalewski), lekarz medycyny rodzinnej, żona i matka czterech synów, katechistka, zaangażowana w życie Kościoła w Montego Bay.

Dzięki Dobroczyńcom z Polski w dalekim Czadzie powstała studnia. Wybudował ją dla swoich podopiecznych polski misjonarz - ksiądz Jakub Szałek.

Dom Serca im. św. Matki Teresy
Jarosław Gumienny INDIE
Luty 2018
List nr 1 

Drodzy Przyjaciele,Drodzy Przyjaciele,minęły już dwa miesiące mojego pobytu w Indiach.

Ten czas to multum spostrzeżeń, nowych doświadczeń, poznanych osób i ich historii oraz przeżytych trudności (tak, tych też nie brakuje). Początek był dosyć dynamiczny. Nie zdążyłem się jeszcze zaaklimatyzować a już przyszło mi, zaledwie tydzień po przylocie, celebrować Boże Narodzenie i witać Nowy Rok, a tuż po nim, wspólnie z Tamilami, dziękować za coroczne zbiory podczas obchodzonego wyjątkowo hucznie 4-dniowego festiwalu „Pongal” (odpowiednik polskich dożynek). Wielu z Was zastanawia się pewnie co u mnie słychać, jak i czym żyję, gdzie mieszkam, a przede wszystkim jak wygląda WASZA misja, czym jest i do czego, a właściwie kogo, w rzeczywistości się sprowadza. Żadnego z tych pytań nie pozostawię bez odpowiedzi.

Zapraszam do lektury.

Plik PDF z listem TUTAJ

 

Moja wspólnota (zdjęcie zrobione podczas pieszej pielgrzymki do Sanktuarium Maryjnego w Konanguppam)
Moja wspólnota (zdjęcie zrobione podczas pieszej pielgrzymki do Sanktuarium Maryjnego w Konanguppam)

 

 

Szczęść Boże w nowym 2019

Rozpoczynamy nasze kolejne spotkania w ramach papieskich intencji modlitewnych, zatwierdzonych przez papieża Franciszka 3 kwietnia2018 r. Tematyka tegorocznych misyjnych intencji jest dość różnorodna i dotyczy problemów dzieci, młodzieży, rodziny,wspólnoty chrześcijańskiej, Kościoła w Ameryce Łacińskiej i Afryce oraz misyjnej wiosny w Kościele. Z kolei papieskie intencje ogólne poruszają problemy handlu ludźmi, lekarzyna wojnie, kapłanów i ludzi najbiedniejszych, a także sprawiedliwości, dialogu na Bliskim Wschodzie oraz ochronyoceanów. Zaczynajmy zatem w imię Boże!

Ta strona używa cookies i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej w naszej: "Polityce Prywatności."