">

"> IDK, Warszawa: 31 osób wyjedzie na misje?

Dzisiaj jest: poniedziałek,
19 listopada 2018r.

wykop.pl

IDK, Warszawa: 31 osób wyjedzie na misje?
W Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie przygotowanie do pracy misyjnej rozpoczęło 31 kandydatów. Wśród nich jest 15 księży diecezjalnych, 5 kapłanów zakonnych, jeden zakonnik i 8 zakonnic oraz dwie osoby świeckie.

Przez najbliższe dziewięć miesięcy studiować będą misjologię, podstawy medycyny tropikalnej, języki obce, tradycję i kulturę krajów, do których wyjadą. W tym roku największą popularnością wśród przyszłych misjonarzy cieszy się Ameryka Południowa, wybiera się bowiem na ten kontynent aż 15 osób.

Dla przyszłych misjonarzy Mszę św. 3 września odprawił przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji bp Jerzy Mazur. Przypomniał, że ich podstawowym zadaniem będzie ukazać Chrystusa innym. Do tego jednak - jak podkreślił - potrzebne jest właściwe przygotowanie. - Niech więc cała formacja pomaga wam odkrywać piękno własnego człowieczeństwa oraz służby kapłańskiej, zakonnej i misyjnej. Niech pobyt w tym miejscu będzie czasem zdobywania wiedzy i mądrości, doświadczenia i miłości, oraz umacnianiem się w wierze nadziei i zawierzeniu – zachęcał hierarcha.

mag / Warszawa

bp Jerzy Mazur

 

Polecamy

 
 
 

Powrót