">

"> IDK, Mikołów: Kongres Misyjny Archidiecezji Katowickiej

Dzisiaj jest: poniedziałek,
19 listopada 2018r.

wykop.pl

IDK, Mikołów: Kongres Misyjny Archidiecezji Katowickiej
„Głoszenie Ewangelii jest obowiązkiem każdego ochrzczonego, nas wszystkich” – powiedział metropolita katowicki abp Wiktor Skworc 21 kwietnia w bazylice św. Wojciecha w Mikołowie do uczestników pierwszego Kongresu Misyjnego Archidiecezji Katowickiej. Wzięli w nim udział członkowie kół i ognisk misyjnych, grup parafialnych i szkolnych, dorośli, młodzież i dzieci. Obecne były również siostry z różnych zgromadzeń zakonnych. Abp Skworc szczególnie przywitał obecne na spotkaniu misjonarki i misjonarzy. Kongres odbywał się pod hasłem „Misje budowaniem wspólnego Domu-Kościoła”.

Metropolita katowicki, mówiąc o misjonarzach, zwrócił uwagę, że trzeba pomagać głoszącym Chrystusa oraz tym, którym jest On głoszony. Dodał, że wielokrotnie miał okazję widzieć misjonarzy i misjonarki w miejscu ich posługiwania. Zaznaczył, że przede wszystkim głoszą oni Ewangelię, ale również prowadzą szkoły, punkty medyczne i pomagają na różne sposoby. Dziękując misjonarkom i misjonarzom posłanym przez archidiecezję katowicką abp Skworc powiedział: „Myślę, że archidiecezja katowicka w sprawie wspierania dzieła misyjnego Kościoła nie powiedziała ostatniego słowa”.

W zakończeniu homilii abp Skworc powiedział: „Co więc mamy czynić? Mamy rozpalać misyjny zapał!”. Zaapelował, by rozwijać Misyjne Róże Różańcowe w każdej parafii, dzieło Kolędników Misyjnych i inne, związane z Papieskimi Dziełami Misyjnymi. ksas / Katowice

Zdjęcia: http://www.pdm.archidiecezja.katowice.pl/ 


 

Powrót