Dzisiaj jest: sobota,
20 października 2018r.

wykop.pl

Rekolekcje różańcowe

 

W dniach 15-16 maja 2018 r. w Rościnnie odbyły się rekolekcje dla członków Żywego Różańca.  Przedstawiciele 4 parafii: Budzyń, Skoki, Czerniejewo i Margonin brali udział w modlitwach: Eucharystii, Liturgii Godzin, Adoracji, różańcu i koronce do Miłosierdzia Bożego oraz wysłuchali dwóch konferencji poruszających temat współczesnego apostolatu w parafii i rodzinie. Uczestnicy w swoich refleksjach cenili sobie ciszę i skupienia podczas rekolekcji oraz możliwość modlenia się wspólnie na brewiarzu. 

W dyskusjach przejawiała się także troska o  przyszłość stowarzyszenia w parafiach i trudności w pozyskiwaniu nowych członków. Stowarzyszenie istnieje w ponad 200 parafiach archidiecezji i liczy kilka tysięcy członków. W niektórych parafiach istnieje nawet 20 grup (róż). Każda z grup liczy 20 osób.  


W diecezji formacja członków Żywego Różańca odbywa się poprzez dni skupienia, rekolekcje, diecezjalne i ogólnopolskie kongresy czy pielgrzymki różańcowe. W najbliższym czasie członków Żywego Różańca zapraszamy na VI Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca. Szczegóły na stronie:
http://swrm.gniezno.pl/pl/zywy_rozaniec/pielgrzymki/vi_ogolnopolska_pielgrzymka_zywego_rozanca_na_jasna_gore_1-2_czerwca_2018_r.html