Dzisiaj jest: sobota,
20 października 2018r.

wykop.pl

XI Zjazd Gnieźnieński

 

Szanowni Państwo,

W imieniu ks. Arcybiskupa Wojciecha Polaka, Metropolity Gnieźnieńskiego, Prymasa Polski oraz swoim własnym zapraszam serdecznie do Gniezna, gdzie w dniach 21-23 września br. odbędzie się XI Zjazd Gnieźnieński. Ksiądz Prymas jest Przewodniczącym Zjazdu, patronem honorowym zaś Prezydent RP, Andrzej Duda.

„Europa ludzi wolnych. Inspirująca moc chrześcijaństwa” – to temat XI Zjazdu Gnieźnieńskiego. Rok 2018 to, jak wiadomo, setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Zjazd ma nawiązać do tego kluczowego wydarzenia w naszej historii. Pragniemy, aby zjazdowe obrady pomogły uczestnikom odnowić chrześcijańskie rozumienie wolności, dokonać rachunku sumienia dotyczącego użytku, jaki czynimy z wolności, oraz zrozumieć zadania Polski we współczesnym świecie.

 

 Równocześnie – zgodnie z dotychczasową tradycją Zjazdów Gnieźnieńskich – chcemy ukazywać szeroką, europejską przestrzeń naszej odpowiedzialności. Dlatego nawiązujemy również do stulecia zakończenia I wojny światowej oraz uzyskania niepodległości przez inne kraje w naszym regionie kontynentu.


Gorąco zachęcam do osobistego uczestnictwa w Zjeździe, przekazanie zaproszenia do członków swojej wspólnoty oraz do wszystkich zainteresowanych z Państwa grona. Proszę o polubienie nas na Facebooku „zjazd gnieznienski” oraz zapraszam na stronę www.zjazd.org, gdzie znajdziecie Państwo formularz rekrutacyjny.

W przypadku dodatkowych informacji proszę o kontakt.

W załączeniu plakat XI Zjazdu Gnieźnieńskiego do wykorzystania.

Inne materiały graficzne (plakaty, banery, spot video i spot radiowy) do pobrania znajdują się pod poniższym linkiem: https://drive.google.com/drive/folders/1ZoUQWywAyBcW092-Jqcx7tu6CZlcKEu0?usp=sharing

z poważaniem


Marta Titaniec

Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego XI Zjazdu Gnieźnieńskiego

tel. 608.424.880