Dzisiaj jest: sobota,
20 października 2018r.

wykop.pl

Skauci Europy w Rościnnie

 

W dniach 18,19 i 20 Maja 2018 odbyły się w Rościnnie Warsztaty z Pionierki czyli nauka budowy przydatnych urządzeń na obozie harcerskim. 


Wszystkie połączenia w tych urządzeniach wykonane są bez użycia gwoździ i wkrętów. Tylko sznurek, zaciosy i czopy. Przez dwa wieczory rozpalane były ogniska przy, których śpiewaliśmy, przeprowadzaliśmy różne gry i zabawy. Spaliśmy pod namiotami - nad ranem było zimno tak ok 4 - 6 st C. Urządzenia można oglądać w Domu Rekolekcyjnym Archidiecezji Gnieźnieńskiej w Rościnnie..

Owoce Warsztatów z Pionierki: stół z ławkami wykonany przez Wilczki (chłopcy w wieku 8-11 lat), maszt na 3 flagi i Kraal wykonany przez harcerki z zastępów Nietoperz i Jaskółka z  drużyny Bluszcz, oraz most wykonany przez Skautów z Gniezna i Poznania.

W ramach warsztatów przeżyliśmy piękną msze sw.  pod przewodnictwem ks. kan. Franciszka. W swojej homilii zwrócił skautom uwagę na ważną rolę słuchania i posłuszeństwa w formacji skautingu oarz na budowaniu więzów przyjaźni i pielęgnowaniu tych relacji. Po mszy św. zrobiliśmy Wspólne zdjęcie Skautów Europy po zakończonej Eucharystii podczas Warsztatów z Pionierki w Rościnnie.

Dzięki uprzejmości ks. kan. dr hab. Franciszka Jabłońskiego dyrektora ośrodka już za rok planujemy IV edycję warsztatów z pionierki w tym samym terminie. Najbliższe spotkanie dla sympatyków skautingu tych małych i dużych planujemy zorganizować  niedzielę 17 czerwca br. w Rościnnie aby podsumować miniony rok i omówić sprawy związane z wyjazdem na 3 tygodniowy obóz letni. Zapraszamy wszystkich chętnych: dzieci, młodzież i dorosłych.

Dariusz Kornet