Skupienie Żywego Różańca

W Gnieźnie, Rościnnie, Markowicach i Słupcy odbył się 12 maja Archidiecezjalny Dzień Skupienia dla członków Żywego Różańca. Uczestnicy wysłuchali katechez, spotkali się ze świadkami wiary i modlili m.in. w intencji Kościoła i o pokój na świecie.

Czytaj dalej »
Poznań UAM: „Akademicki Ruch Misyjny. Wczoraj – dziś – jutro”

Na sympozjum „Akademicki Ruch Misyjny. Wczoraj – dziś – jutro” przyjechało ponad sto osób z trzydziestu środowisk misyjnych. Wśród nich byli klerycy z 8 seminariów: Rzeszów, Poznań, Częstochowa, Obra, Lublin, Włocławek, Kalwaria Zebrzydowska, Katowice.

Czytaj dalej »
Ognisko Misyjne w Seminarium Duchownym

W piątkowe popołudnie 20 kwietnia br. dzieci z działającego w naszej parafii Ogniska Misyjnego odwiedziły Ognisko Misyjne przy Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie. Oto krótka relacja z tego spotkania:

Czytaj dalej »
Misyjno-rodzinnymi śladami: Chrystusa, Maryi i Apostołów

Na przełomie kwietnia i maja 2018 r. pod patronatem Dzieła Biblijnego oraz Referatu rodzin i misji Archidiecezji Gnieźnieńskiej odbyła się diecezjalna pielgrzymka do Ziemi Świętej.  

Czytaj dalej »
We wrzesińskiej „dwójce” znów misyjnie

We wtorek 8 maja ponownie gościliśmy w naszej szkole misjonarza – ks. Floriana Cieniucha. Tym razem w spotkaniu z misjonarzem uczestniczyli uczniowie i uczennice klasy V b.

Czytaj dalej »
VI Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę 1-2 czerwca 2018 r.

W dniach 1-2 czerwca do jasnogórskiego sanktuarium jak co roku przybędą wraz z moderatorami diecezjalnymi członkowie wspólnot Żywego Różańca z całej Polski, by zawierzyć Kościół, świat i Ojczyznę opiece Matki Bożej. Będzie to już szóste czuwanie żywych róż różańcowych przed wizerunkiem Królowej Polski.

Czytaj dalej »
Spotkanie z misjonarzem w SSP2 we Wrześni

Dnia 24 kwietnia br. gościliśmy w naszej szkole, czyli w Samorządowej Szkole Podstawowej Nr 2 im. Dzieci Wrzesińskich, misjonarza z Wenezueli, ks. prałata Floriana Cieniucha, który obecnie przebywa w Polsce na urlopie. Mieszka na terenie parafii pw. Świętego Krzyża we Wrześni, więc nie miał do nas daleko. 

Czytaj dalej »
Z pielgrzymką u grobu św. Wojciecha

W ramach odbywającej się w dniach 19-28 kwietnia ekumenicznej pielgrzymki, delegacja prawosławnych i katolickich duchownych z Kazachstanu gościła u grobu i relikwii św. Wojciecha w Gnieźnie. Wspólny wyjazd to owoc rozwijającego się w Kazachstanie dialogu między obu Kościołami.

Czytaj dalej »
Ukazał się kolejny 7 numer "Studia Misjologiczne"

Ukazał się kolejny 7 numer "Studia Misjologiczne" pod nową redakcją i w

nowej szacie graficznej. Polecamy.

Czytaj dalej »
Wykład Ks. Franciszka Jabłońskiego na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim

Praca Fideidonistów z Archidiecezji Gnieźnieńskiej na terytoriach hiszpańskojęxycznych 

Czytaj dalej »
Dzisiaj jest:
sobota,
20 października 2018r.
Newsletter
Proszę wpisać swój email, aby otrzymać nasz biuletyn informacyjny.
Papieska Intencja Ewangelizacyjna

Październik

Aby osoby konsekrowane rozbudziły zapał misyjny i były obecne wśród ubogich, zepchniętych na margines i tych, którzy nie mają głosu.

Zaproszenie

Wszystkich Internautów zainteresowanych problematyką misyjną oraz pomocą misjonarzom zapraszamy do korespondencji.  

 Oto nasz adres email:

kontakt@swrm.gniezno.pl

 

Modlitwa za misje

      
Każdego

23 dnia miesiąca 

o godz. 12.00

odprawiana jest Msza św.

w Katedrze gnieźnieńskiej za misjonarzy, o nowe powołania misjonarskie oraz za ofiarodawców Świętowojciechowej Rodziny Misyjnej.

POLECAMY

Żywy Różaniec AG