Nowy sekretarz generalny PDRW

1 lipca 2018 r. o. Tadeusz Jan Nowak OMI został mianowany sekretarzem generalnym Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary na pięcioletnią kadencję.

Czytaj dalej »
Papieskie intencje na lipiec i sierpień

Sierpień
Intencja powszechna:

Aby globalne decyzje ekonomiczne i polityczne chroniły rodziny jako skarb ludzkości.

Czytaj dalej »
Kardynał Filoni na Jasnej Górze modlił się za misje

Maryja, jest pierwszą Misjonarką – przypomniał kard. Fernando Filoni. Prefekt watykańskiej Kongregacji Ewangelizacji Narodów przybył na Jasną Górę z pierwszą swoją pielgrzymką. Jej intencją było powierzenie Matce Bożej spraw misyjnych Kościoła i rozwoju wiary w świecie.

Czytaj dalej »
Misyjne inicjatywy Ósemki

W bieżącym roku szkolnym uczniowie bardzo chętnie włączyli się w pomaganie swoim rówieśnikom w Kamerunie - w ramach II części akcji " ÓSEMKA  MA SERCE  DLA  AFRYKI".  Zebraliśmy ok. 400 zeszytów oraz ołówki, długopisy,  mydło, środki opatrunkowe, odzież dla dzieci w wieku 2-10 lat. 

Czytaj dalej »
XI Zjazd Gnieźnieński

W imieniu ks. Arcybiskupa Wojciecha Polaka, Metropolity Gnieźnieńskiego, Prymasa Polski oraz swoim własnym zapraszam serdecznie do Gniezna, gdzie w dniach 21-23 września br. odbędzie się XI Zjazd Gnieźnieński. Ksiądz Prymas jest Przewodniczącym Zjazdu, patronem honorowym zaś Prezydent RP, Andrzej Duda.

Czytaj dalej »
Misyjna Majówka w Rościnie

W dniach 24 i 25 maja 2018 r. w Domu Rekolekcyjnym w Rościnnie już po raz czwarty odbyła się Misyjna Majówka – archidiecezjalne spotkanie dla dzieci i młodzieży zaangażowanej w animację misyjną.  

Czytaj dalej »
Skauci Europy w Rościnnie

W dniach 18,19 i 20 Maja 2018 odbyły się w Rościnnie Warsztaty z Pionierki czyli nauka budowy przydatnych urządzeń na obozie harcerskim.

Czytaj dalej »
XVI Festiwal Misyjny „Bóg mnie kocha”

Fundacja Polska Raoula Follereau zaprasza na organizowany pod patronatem Przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski ds Misji ks. bpa Jerzego Mazura,

 

Czytaj dalej »
Rekolekcje różańcowe

W dniach 15-16 maja 2018 r. w Rościnnie odbyły się rekolekcje dla członków Żywego Różańca.  Przedstawiciele 4 parafii: Budzyń, Skoki, Czerniejewo i Margonin brali udział w modlitwach: Eucharystii, Liturgii Godzin, Adoracji, różańcu i koronce do Miłosierdzia Bożego oraz wysłuchali dwóch konferencji 

Czytaj dalej »
Papieskie intencje na maj i czerwiec

Czerwiec 

Intencja powszechna: Aby sieci społecznościowe sprzyjały solidarności i poszanowaniu drugiego w jego odmienności.

Czytaj dalej »
Dzisiaj jest:
sobota,
20 października 2018r.
Newsletter
Proszę wpisać swój email, aby otrzymać nasz biuletyn informacyjny.
Papieska Intencja Ewangelizacyjna

Październik

Aby osoby konsekrowane rozbudziły zapał misyjny i były obecne wśród ubogich, zepchniętych na margines i tych, którzy nie mają głosu.

Zaproszenie

Wszystkich Internautów zainteresowanych problematyką misyjną oraz pomocą misjonarzom zapraszamy do korespondencji.  

 Oto nasz adres email:

kontakt@swrm.gniezno.pl

 

Modlitwa za misje

      
Każdego

23 dnia miesiąca 

o godz. 12.00

odprawiana jest Msza św.

w Katedrze gnieźnieńskiej za misjonarzy, o nowe powołania misjonarskie oraz za ofiarodawców Świętowojciechowej Rodziny Misyjnej.

POLECAMY

Żywy Różaniec AG